Крісло-гойдалка в культурі різних етносів

23.06.2013
Новости мебельные

Сьогодні ми підготували інформацію для гурманів - тих, хто гарно розуміється в кріслах-гойдалках і, сидячи і качаючись у своєму улюбленому кріслі, читає з ай-пада чи ноутбука цю статтю.

Отож, мова йде про виготовлення крісел-качалок майстрами в різних місцевостях світу, їхній підхід до філософії самого виробу та навіть до філософії життя людини в конкретних обставинах. Минулого року ми описували виготовлення виробів з вербової лози мешканцями с. Іза, яке розташоване вздовж течії р. Ріка Хустського району. Ізянські лозові вироби, в тому числі і крісла-гойдалки, легкі, світлі, мобільні. Тут присутні елементи декоративного оздоблення, які відразу надають виробу відчуття багатства та елітарності. Ізянці -  народ з хитринкою в очах, вони знають, що їхні крісла-качалки підійдуть і до садиби селянської, і як дачний варіант, і в «пейнтхаузі» не пропадуть без діла.

Кресло-качалка из села Иза Закарпатской области

Розглянемо підхід до виготовлення крісел-качалок з точки зору городянина, мешканця невеликого містечка Берегово на Закарпатті. Тут крісло-качалка сприймається виключно як м’які меблі, до них необхідні:

- облаштований з любов`ю двір, тут доречно виглядає розкладне дерев`яне крісло-качалка, яке цілий сезон (весна-літо-осінь) стоїть під «лугошом» («лугош» – це така конструкція з металевих труб і арматури, по якій росте виноградна лоза і закриває цілий двір від сонця. Чим старіший виноград (30-40років), тим густіша тінь під ним, а увесь серпень-вересень стоїть духмяний запах виноградного грона). Без цього крісла-гойдалки не обійтися.

Крісло-качалка дерев'яне

- відповідно облаштовані жилі приміщення з євроремонтом - тут необхідний ідеально-чистий покрив підлоги (щоб пісок не скрипів під качалками, коли людина гойдається і думу думає вже у сезон (осінь-зима) під каміном, в якому палахкотить вогонь).

Тепер перенесемося з Європи до лісів Північної Америки. Виготовлення меблів, у тому числі і крісел-качалок, жорстко підпорядковане життєвому укладу та природній біосфері даної місцевості. «Крісло-качалка» – ніяких пустих, нікому непотрібних декоративних елементів. Простота, максималізм, чіткість виконання, всі прутові елементи підігнані один до одного, як на німецькому авто або велозаводі (див. відео нижче).

Матеріал строго місцевий – горіховий прут та міцні породи дерев (спробуй їх ще обробити). Однією фразою – побутові вироби для маленького покращення проживання справжніх мужніх людей у лісі. Але що вражає найбільше – це маленький вогнегасник посеред купи мішанини всяких заготовок прута, деревини та ін. Це як мертвому припарка – якщо не дай бог полихне, то туди треба направляти цілу р. Місіссіпі. Але то таке – суто особисте враження.

 

Олько Сколівський, тільки для kachalki.com.ua

 

Важно!

  • Доставка по Украине до дверей происходит за 1-4 дня
  • Возможность оплаты при получении
  • Гарантийный талон на срок от 1 до 2 лет
  • Стоимость доставки по Киеву и в населенные пункты Украины — от 100 до 300 грн. в зависимости от артикула товара.

Контактная информация:

Kachalki.Com.Ua

г. Днепр
пр. Слобожанский (Газеты "Правда") 29/116 (выставка)
(056)788-45-67
(067)56-290-56

г. Киев
Специальная складская программа
(067)56-290-56
(044)209-14-95

! Перед посещением обязательно созвонитесь с менеджером по вышеуказанным телефонам

Мы в G+

© 2010 Kachalki.Com.Ua. Все права защищены.